Artykuły Biurowe | Zaopatrzenie biura | Poradnik Biurowy Subskrybcja RSS

Archiwizacja zawieszana, czyli jak płynnie przeglądać dokumenty i nie utonąć

Ponieważ w poprzednich wpisach omawiałem artykuły do przechowywania dokumentów, więc teraz aby pozostać konsekwentnym poświęcę kilka słów archiwizacji zawieszanej.
Zwykły (a nawet niezwykły) segregator, skoroszyt lub teczkę można umieścić na dowolnej półce lub w szufladzie, jeżeli wymiary na to pozwolą. Natomiast teczki lub skoroszyty w tym systemie, jak sama nazwa na to wskazuje są zawieszane. Wymaga to zastosowania odpowiednich mebli lub pojemników do przechowywania, ale za to uzyskujemy:

  • wygodę przechowywania dokumentów
  • łatwość w dotarciu do interesujących informacji

Idea jest prosta – dokumenty umieszczone w okładkach, wpięte lub włożone luzem. Natomiast same „okładki” są wyposażone w listwy do zawieszania, na grzbiecie lub na krawędziach. Listwy te mają zaczepy przystosowane do rozstawu prowadnic w szufladach, pudłach lub stojakach. Jak niespecjalnie skomplikowane, a za to jak praktyczne jest to rozwiązanie spróbuję Wam przedstawić poniżej. (więcej…)

Przekładki, czyli jak dzielić tworząc jedność

Podczas umieszczania materiałów w segregatorze lub skoroszycie warto zadbać o przejrzystość wpinanych dokumentów, tak aby podczas pracy z nimi łatwo orientować się i nie tracić cennego czasu. Do tego celu służą przekładki oraz zakładki indeksujące.  O tych drugich pisałem w artykule o bloczkach samoprzylepnych, więc teraz poświećmy naszą uwagę przekładkom. Powinny one być pomocą informacyjną dla użytkownika, jak i oddzielać poszczególne partie dokumentów. Pamiętajmy jednak, że posegregowane dokumenty powinny stanowić spójny komplet, łatwy do przeszukiwania, odczytywania i interpretacji.  Posiadają po lewej stronie otwory do wpinania, natomiast z prawej strony powinny wystawać poza krawędzie wpiętych arkuszy lub koszulek. Wystawać może zarówno cała krawędź przekładki – np. w przypadku pasków oddzielających, lub indeks, czyli wycięcie na prawej krawędzi. Indeksy, zwane również registrami, rozmieszczone są z góry na dół, tak aby indywidualny opis lub fabryczny nadruk był widoczny na kolejnych przekładkach z danego kompletu. (więcej…)

Sorry. No data so far.

Materiały i artykuły biurowe

Materiały i artykuły biurowe

Zobacz artykuły i materiały biurowe, które pomogą Ci w pracy!

Długopisy i artykuły piśmienne

Długopisy i artykuły piśmienne

Jaki długopis będzie dla Ciebie najlepszy? Który korektor wybrać?

Urządzenia biurowe

Urządzenia biurowe

Dowiedz się więcej o laminacji. Bądź ekspertem w cięciu papieru...

Papiery biurowe i galanteria

Papiery biurowe i galanteria

Czy wiesz, że papier ma parametr grubości i białości?

Meble i wyposażenie biura

Meble i wyposażenie biura

Jakie krzesła wybrać by w przyszłości nie narzekać na bóle krzyża?

Artykuły spożywcze i chemiczne

Inne

Częściej jeszcz czy pracujesz? O jedzeniu i sprzątaniu w biurze :)

Pierwszy Poradnik Biurowy!

Stary Subiekt coś wymyśla

Poradnik Biurowy Starego Subiekta to miejsce, gdzie dowiesz się jak dobrze zaopatrzyć biuro lub dom w artykuły biurowe oraz jak efektywnie z nich korzystać. To źródło informacji, które Stary Subiekt zebrał w ciągu kilkunastu lat pracy w biuroserwisie.

W Poradniku znajdziesz między innymi informacje na temat podstawowych właściwości papieru - jego klasy, białości, gramatury lub formatów kopert. A wiedzieć więcej to wybierać bez marnowania czasu i pieniędzy...

Na czym to polega?

Zaczytana

Z porad można koszystać na trzy sposoby:

  1. Na bieżąco, co miesiąc otrzymywać mail'em kompleksowe porady
  2. Zadać pytanie przez formularz.
  3. Poszukać potrzebnych informacji na stronie wśród opublikowanych już artykułów

Dla kogo?

Sekretarka - Kobieta sukcesu

Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o artykułach i materiałach biurowych oraz jak efektywnie i skutecznie wybierać je dla siebie i swojego biura.

Szczególnie zaproszone do grona czytelników Starego Subiekta są osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie w artykuły biurowe. Informacje są przesyłane cyklicznie po to, by poradzić sobie z każdym skomplikowanym urządzeniem biurowym. Poradnik to również oszczędność czasu i pieniędzy, bo opisuje jak wybierać, by nie przepłacać.